Kā pareizi sakārtot komandējuma izdevumus?

Darbinieks dodas komandējumā uz citu valsti, kur izmanto taksometru pakalpojumus, apmaksājot braucienu ar organizācijas karti. organizācija, kas sniedz taksometru pakalpojumus, nosūta informāciju par braucieniem krievu valodā pa e-pastu. Parādās dati par to, kur un kad veikts brauciens, kā arī ar kādu norēķinu sistēmu veikts maksājums.

Kas nepieciešams, lai šādus izdevumus reģistrētu kā saimnieciskās darbības (ceļa) izdevumus?

Pirmkārt, ir jābūt komandējuma pasūtījumam. Tajā jānorāda:

Persona, kura dodas darba braucienā - viņa vārds, uzvārds, amats;
Komandējuma laiks - brauciena ilgums, datums, līdz kuram darbinieks būs prombūtnē utt .;
Brauciena galamērķis un organizācija, uz kuru darbinieks dodas.
Komandējuma galamērķis ir ne tikai pilsēta, uz kuru darbinieks tiek nosūtīts, bet arī darba vietas adrese. Šajā gadījumā darbiniekam var pilnībā atlīdzināt sabiedriskā transporta izdevumus no citas apdzīvotas vietas dzelzceļa stacijas, lidostas vai autoostas līdz pasūtījumā norādītajai adresei un atpakaļ. Tāpēc, lai uzņēmums šos braucienus norakstītu izdevumos, pasūtījumā ieteicams norādīt arī konkrētas vietas, adreses, kuras jāapmeklē, lai veiktu darba pienākumus.

Brauciena mērķim un mērķim jābūt saistītam ar plānoto mērķu un uzdevumu sasniegšanu Var sniegt arī citu informāciju, ko vadība un grāmatveži uzskata par nepieciešamu.

Lai šos braucienus norakstītu izdevumos, ieteicams izmantot ceļojuma pasūtījumu, lasītāja minēto ceļojuma atskaiti un bankas konta apgrozījumu, kur kā vaučeru redzami minētie maksājumi par braucieniem.

Mūsu Kontakti

Tālruņa numurs

Juridiskie Pakalpojumi - 26-399-487

Grāmatvedība - 28-797-877

Darba laiks

Pirmdiena - piektdiena: 9:00 - 18:00

Adrese

Dzirnavu iela 57a, Rīga, Latvija

Afortis Group SIA © 2021