Divas iespējas preču piegādei ar PVN

Uzņēmums, kas ir PVN maksātājs Latvijā, iepērk produkciju no Francijas uzņēmuma, kas ir PVN maksātājs, lai nākotnē to pārdotu Armēnijas uzņēmumam. Kā šādam darījumam tiks noformēts PVN?

Pirmais variants

Francijas uzņēmums, PVN maksātājs Francijā, pārdod (pārdod) produkciju Latvijas uzņēmumam, PVN maksātājam Latvijā, pamatojoties uz EXW noteikumiem (no rūpnīcas). EXW noteikumi paredz pienākumu: izplatītājam ir jāpiegādā produkts pircējam iepriekš noteiktā vietā, parasti izplatītāja telpās. Praksē tirgotājs bieži palīdz iekraut preci pircēja automašīnā. Ja pircējs vēlas, lai pārdevējs veic turpmākas darbības, tas ir jānorāda pārdošanas līgumā. Latvijas uzņēmums pārdod preces Francijā savam pircējam - Armēnijas uzņēmumam, noformējot eksporta procedūru no Francijas. Muitas deklarācija tiek noformēta uz Latvijas uzņēmuma vārda.

Otrais variants

Šajā situācijā var pieņemt, ka Latvijas uzņēmums izsniedza pārdevējam PVN reģistrācijas numuru Latvijā preču iegādei un organizēja produkcijas piegādi no Francijas uz muitas noliktavu Slovākijā. Tad Latvijas uzņēmums izsniedz nodokļu rēķinu Armēnijas uzņēmumam, kas noformē eksporta muitas deklarāciju un eksportē produkciju no Eiropas Savienības teritorijas uz Armēniju.

Šajā gadījumā PVN piemērošana un priekšnodokļa ieturēšana ir līdzīga Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informatīvajā materiālā "Par preču iegādes vietu Eiropas Savienības teritorijā" aprakstītajam.

Mūsu Kontakti

Tālruņa numurs

Juridiskie Pakalpojumi - 26-399-487

Grāmatvedība - 28-797-877

Darba laiks

Pirmdiena - piektdiena: 9:00 - 18:00

Adrese

Dzirnavu iela 57a, Rīga, Latvija

Afortis Group SIA © 2021